
| Vuosi: | 2008 |
| Kunto: | Todella hyvä (4 /5) |
| Kellon sarjanumero: | M741*** |
| Alkuperäinen takuu: | Päivätty SEP. 2008, myöntämismaa Saksa |
| Laatikko: | Sisältää alkuperäisen laatikon (Kunto 4 /5) |
| Ohjekirja: | Kyllä |
| Kronometri todistus: | Kyllä |
| Muuta: | Mahtuu ranteeseen jopa 16.5cm. |
| Poikkeama: | N. -2 sekunttia päivässä (Amplitud 312 ° / Beat error 0.2 ms) |
| Paine testattu: | Kyllä |
| Malli: | 16623/3 |
| Valmistajat: | Rolex |
| Sarja: | Yacht-Master |
| Tyyppi: | Miesten kello, Purjehdusmalli |
| Halkaisija: | Ø 40 mm |
| Paksuus: | 11.7 mm |
| Kellonkuori: | Kiiltävä teräs 18K keltakultaa |
| Takakansi: | Yhtenäinen |
| Ranneke: | Harjattu ja kiiltävä teräs 18K keltakultaa, Oyster |
| Kellotaulu: | Hopea , itsevalaisevat indikaattorit tuntimerkinnät, itsevalaisevat osoittimet |
| Solki: | Linkkuranneke , teräs, Oysterlock |
| Lasi: | Safiirilasi |
| Kellon kehä (bezel): | 18K keltakulta, harjattu, pyöritettävä myötä-/vastapäivään |
| Koneistotyyppi: | Automaattinen |
| Sekunttiosoitin: | Liukuva |
| Koneisto: | Rolex in-house 3135 , 31 jalokiveä, 28800 vph |
| Käyntivara: | 50 tuntia |
| Päivämäärä: | Päivämäärä |
| Muuta: | Kronometri (COSC-sertifioitu), kierrelukitus vetonuppi |