
| Vuosi: | 2012 |
| Kunto: | Todella hyvä (4 /5) |
| Alkuperäinen takuu: | Kyllä |
| Laatikko: | Sisältää alkuperäisen laatikon |
| Paine testattu: | Kyllä |
| Malli: | 116523/31 |
| Valmistajat: | Rolex |
| Sarja: | Daytona |
| Tyyppi: | Miesten kello, Racing malli |
| Halkaisija: | Ø 40.00 mm |
| Paksuus: | 11.2 mm |
| Kellonkuori: | Kiiltävä 18K keltakultaa |
| Takakansi: | Yhtenäinen |
| Ranneke: | Harjattu ja kiiltävä teräs 18K keltakultaa |
| Kellotaulu: | Hopea , arabialaiset numerot ja timanteilla, itsevalaisevat osoittimet |
| Solki: | Linkkuranneke , teräs |
| Lasi: | Safiirilasi |
| Kellon kehä (bezel): | 18K keltakulta, kiiltävä |
| Koneistotyyppi: | Automaattinen |
| Sekunttiosoitin: | Liukuva |
| Koneisto: | Rolex in-house CALIBER 4130 , 44 jalokiveä, 28800 vph |
| Käyntivara: | 72 tuntia |
| Ominaisuudet: | - Takometri - Erillinen sekuntinäyttö - Kronografi |
| Muuta: | Kronometri (COSC-sertifioitu), kierrelukitus vetonuppi |
| Edustaja: | SIR JACKIE STEWART, TOM KRISTENSEN |