
| Vuosi: | 2011 |
| Kunto: | Todella hyvä (4 /5) |
| Alkuperäinen takuu: | Kyllä |
| Laatikko: | Ei sisälly |
| Paine testattu: | Kyllä |
| Malli: | 218349/1 |
| Valmistajat: | Rolex |
| Sarja: | Day-Date II |
| Tyyppi: | Miesten kello, Dress |
| Halkaisija: | Ø 41 mm |
| Paksuus: | 13 mm |
| Kellonkuori: | Kiiltävä 18K valkokultaa |
| Takakansi: | Yhtenäinen |
| Ranneke: | Harjattu ja kiiltävä 18K valkokultaa, President |
| Kellotaulu: | Musta , timanteilla, itsevalaisevat osoittimet |
| Solki: | Linkkuranneke , 18K valkokultaa, Crownclasp |
| Lasi: | Safiirilasi |
| Kellon kehä (bezel): | 18K valkokultaa, timanteilla |
| Koneistotyyppi: | Automaattinen |
| Sekunttiosoitin: | Liukuva |
| Koneisto: | Rolex in-house 3155 , 31 jalokiveä, 28800 vph |
| Käyntivara: | 50 tuntia |
| Päivämäärä: | Viikonpäivä ja päivämäärä |
| Muuta: | Kronometri (COSC-sertifioitu), kierrelukitus vetonuppi |
| Edustaja: | Hermann Maier, Phil Mickelson, Trevor Immelman |