
| Vuosi: | 2019 |
| Kunto: | Todella hyvä (4 /5) |
| Alkuperäinen takuu: | Kyllä |
| Laatikko: | Sisältää alkuperäisen laatikon |
| Paine testattu: | Kyllä |
| Malli: | 228235-0002 |
| Valmistajat: | Rolex |
| Sarja: | Day-Date 40 |
| Tyyppi: | Miesten kello, Dress |
| Halkaisija: | Ø 40 mm |
| Paksuus: | 12 mm |
| Kellonkuori: | 18K punakultaa |
| Takakansi: | Yhtenäinen |
| Ranneke: | 18K punakultaa, PRESIDENT |
| Kellotaulu: | Ruskea , roomalaiset numerot, itsevalaisevat osoittimet |
| Solki: | Linkkuranneke , 18K punakultaa, CROWNCLASP |
| Lasi: | Safiirilasi |
| Kellon kehä (bezel): | 18K punakultaa |
| Koneistotyyppi: | Automaattinen |
| Sekunttiosoitin: | Liukuva |
| Koneisto: | Rolex in-house 3255 , 31 jalokiveä, 28800 vph |
| Käyntivara: | 70 tuntia |
| Päivämäärä: | Viikonpäivä ja päivämäärä |
| Muuta: | Kronometri (COSC-sertifioitu), kierrelukitus vetonuppi |