
| Vuosi: | 2003 |
| Kunto: | Todella hyvä (4 /5) |
| Alkuperäinen takuu: | Kyllä |
| Laatikko: | Sisältää alkuperäisen laatikon |
| Paine testattu: | Kyllä |
| Malli: | 118238-0116 |
| Valmistajat: | Rolex |
| Sarja: | Day-Date |
| Tyyppi: | Miesten kello, Dress |
| Halkaisija: | Ø 36 mm |
| Paksuus: | 12 mm |
| Kellonkuori: | Kiiltävä 18K keltakultaa |
| Takakansi: | Yhtenäinen |
| Ranneke: | Harjattu ja kiiltävä 18K keltakultaa, President |
| Kellotaulu: | Samppanja , timanteilla, itsevalaisevat osoittimet |
| Solki: | Linkkuranneke , 18K keltakultaa, Crownclasp |
| Lasi: | Safiirilasi |
| Kellon kehä (bezel): | 18K keltakulta, kiiltävä |
| Koneistotyyppi: | Automaattinen |
| Sekunttiosoitin: | Liukuva |
| Koneisto: | Rolex in-house 3155 , 31 jalokiveä, 28800 vph |
| Käyntivara: | 48 tuntia |
| Päivämäärä: | Viikonpäivä ja päivämäärä |
| Muuta: | Kronometri (COSC-sertifioitu), kierrelukitus vetonuppi |
| Edustaja: | Placido Domingo, Paul Casey, Luke Donald, Martin Caymer |