
| Vuosi: | 2010 |
| Kunto: | Todella hyvä (4 /5) |
| Kellon sarjanumero: | M827*** |
| Alkuperäinen takuu: | Päivätty 10/10/2010, myöntämismaa Kiina |
| Laatikko: | Sisältää alkuperäisen laatikon (Kunto 4 /5) |
| Ohjekirja: | Kyllä |
| Muuta: | Mahtuu ranteeseen jopa 17cm. |
| Poikkeama: | N. +2 sekunttia päivässä (Amplitud 270 ° / Beat error 0.6 ms) |
| Paine testattu: | Kyllä |
| Malli: | 116233-0151 |
| Valmistajat: | Rolex |
| Sarja: | Datejust Gold/Steel |
| Tyyppi: | Miesten kello, Dress |
| Halkaisija: | Ø 36 mm |
| Paksuus: | 11.6 mm |
| Kellonkuori: | Kiiltävä teräs 18K keltakultaa |
| Takakansi: | Yhtenäinen |
| Ranneke: | Kiiltävä teräs 18K keltakultaa, Jubilee |
| Kellotaulu: | Kullattu , itsevalaisevat indikaattorit tuntimerkinnät, itsevalaisevat osoittimet |
| Solki: | Linkkuranneke , teräs, Crownclasp |
| Lasi: | Safiirilasi |
| Kellon kehä (bezel): | 18K keltakulta, kiiltävä |
| Koneistotyyppi: | Automaattinen |
| Sekunttiosoitin: | Liukuva |
| Koneisto: | Rolex in-house 3135 , 31 jalokiveä, 28800 vph |
| Käyntivara: | 42 tuntia |
| Päivämäärä: | Päivämäärä |
| Muuta: | Kronometri (COSC-sertifioitu), kierrelukitus vetonuppi |
| Edustaja: | Rickie Fowler, Carlo Janka |