
| Vuosi: | 2009 |
| Kunto: | Todella hyvä (4 /5) |
| Alkuperäinen takuu: | Kyllä |
| Laatikko: | Sisältää alkuperäisen laatikon |
| Paine testattu: | Kyllä |
| Malli: | 5711/1A/010 |
| Valmistajat: | Patek Philippe |
| Sarja: | Nautilus |
| Tyyppi: | Miesten kello, Marine / Dress |
| Mitat: | X 43 mm, pyöreä |
| Paksuus: | 8.5 mm |
| Kellonkuori: | Teräs |
| Takakansi: | Safiirilasi |
| Ranneke: | Teräs |
| Kellotaulu: | Sininen , itsevalaisevat indikaattorit tuntimerkinnät, itsevalaisevat osoittimet |
| Solki: | Linkkuranneke , teräs |
| Lasi: | Safiirilasi |
| Kellon kehä (bezel): | Teräs |
| Koneistotyyppi: | Automaattinen |
| Sekunttiosoitin: | Liukuva |
| Koneisto: | Patek Philippe in-house 324 S C , 29 jalokiveä, 28800 vph |
| Käyntivara: | 45 tuntia |
| Päivämäärä: | Päivämäärä |
| Muuta: | Kierrelukitus vetonuppi |