
| Vuosi: | 1995 |
| Kunto: | Todella hyvä (4 /5) |
| Alkuperäinen takuu: | Kyllä |
| Laatikko: | Sisältää alkuperäisen laatikon |
| Paine testattu: | Kyllä |
| Malli: | 2311.20.00 |
| Valmistajat: | Omega |
| Sarja: | Seamaster Diver 120m |
| Tyyppi: | Unisex, Dress / Sukeltajamalli |
| Halkaisija: | Ø 36.25 mm |
| Kellonkuori: | 18K keltakultaa teräs |
| Takakansi: | Yhtenäinen |
| Ranneke: | 18K keltakultaa teräs |
| Kellotaulu: | Valkoinen , itsevalaisevat indikaattorit tuntimerkinnät, itsevalaisevat osoittimet |
| Solki: | Linkkuranneke , teräs |
| Lasi: | Safiirilasi |
| Kellon kehä (bezel): | 18K keltakulta teräs |
| Koneistotyyppi: | Kvartsi (paristokäyttöinen) |
| Sekunttiosoitin: | Sykkivä |
| Päivämäärä: | Päivämäärä |