
| Vuosi: | 2010 |
| Kunto: | Todella hyvä (4 /5) |
| Alkuperäinen takuu: | Kyllä |
| Laatikko: | Sisältää alkuperäisen laatikon |
| Paine testattu: | Kyllä |
| Malli: | MP7078-PS101-120 |
| Valmistajat: | Maurice Lacroix |
| Sarja: | Masterpiece |
| Tyyppi: | Miesten kello, Dress |
| Halkaisija: | Ø 43 mm |
| Paksuus: | 13 mm |
| Kellonkuori: | Teräs |
| Takakansi: | Safiirilasi |
| Ranneke: | Ruskea nahka, krokotiili |
| Kellotaulu: | Hopea , roomalaiset numerot |
| Solki: | Linkkuranneke , teräs |
| Lasi: | Safiirilasi |
| Kellon kehä (bezel): | 18K punakultaa |
| Koneistotyyppi: | Mekaaninen |
| Sekunttiosoitin: | Liukuva |
| Koneisto: | Maurice Lacroix ML 104 (koneisto ETA Unitas 6498-2) , 36 jalokiveä, 21600 vph |
| Käyntivara: | 40 tuntia |
| Päivämäärä: | Viikonpäivä ja päivämäärä |
| Ominaisuudet: | - Retrograde - Kuunkierto - Käyntivaran ilmaisin |