
| Vuosi: | 2017 - 2019 |
| Kunto: | Todella hyvä (4 /5) |
| Kellon sarjanumero: | 5408*** |
| Alkuperäinen takuu: | Ei sisälly |
| Laatikko: | Sisältää alkuperäisen laatikon (Kunto 4 /5) |
| Muuta: | Sisältää kaikki palat. Mahtuu ranteeseen alkaen 15cm jopa 20cm. |
| Poikkeama: | N. +3 sekunttia päivässä (Amplitud 303 ° / Beat error 0.0 ms) |
| Paine testattu: | Kyllä |
| Malli: | IW357001 |
| Valmistajat: | IWC |
| Sarja: | Ingenieur |
| Tyyppi: | Miesten kello, Dress |
| Halkaisija: | Ø 40.00 mm |
| Paksuus: | 10.00 mm |
| Kellonkuori: | Harjattu/kiiltävä teräs |
| Takakansi: | Yhtenäinen |
| Ranneke: | Musta nahka, krokotiili |
| Kellotaulu: | Hopea , itsevalaisevat indikaattorit tuntimerkinnät, itsevalaisevat osoittimet |
| Solki: | Solkiranneke , teräs |
| Lasi: | Safiirilasi |
| Kellon kehä (bezel): | Teräs, harjattu/kiiltävä |
| Koneistotyyppi: | Automaattinen |
| Sekunttiosoitin: | Liukuva |
| Koneisto kivet: | 25 jalokiveä, 28800 vph |
| Käyntivara: | 42 tuntia |
| Päivämäärä: | Päivämäärä |
| Muuta: | Kierrelukitus vetonuppi |