
| Vuosi: | 2019 |
| Kunto: | Todella hyvä (4 /5) |
| Alkuperäinen takuu: | Päivätty 30/03/2019, myöntämismaa Euroopassa (digitaalinen) |
| Laatikko: | Sisältää alkuperäisen laatikon (Kunto 4 /5) |
| Ohjekirja: | Kyllä |
| Muuta: | Mahtuu ranteeseen alkaen 14cm jopa 20.5cm. |
| Poikkeama: | N. +6 sekunttia päivässä (Amplitud 278 ° / Beat error 0.0 ms) |
| Paine testattu: | Kyllä |
| Malli: | H64715885 |
| Valmistajat: | Hamilton |
| Sarja: | Khaki Aviation |
| Tyyppi: | Miesten kello, Dress |
| Halkaisija: | Ø 46.00 mm |
| Paksuus: | 12.00 mm |
| Kellonkuori: | Harjattu/kiiltävä teräs |
| Ranneke: | Ruskea nahka |
| Kellotaulu: | Harmaa , arabialaiset numerot / tuntimerkinnät, itsevalaisevat osoittimet |
| Solki: | Solkiranneke , teräs |
| Lasi: | Safiirilasi |
| Kellon kehä (bezel): | Teräs, harjattu/kiiltävä |
| Koneistotyyppi: | Automaattinen |
| Sekunttiosoitin: | Liukuva |
| Koneisto: | Hamilton 3 HAND AUTOMATIC |
| Päivämäärä: | Viikonpäivä ja päivämäärä |
| Muuta: | Kierrelukitus vetonuppi |